BALBLAIR 25Y 46% 0,7L

KukunawaOfertaBALBLAIR25YSzkocjaSingle Malt
zdjęcie produktu BALBLAIR 25Y 46% 0,7L 0zdjęcie produktu BALBLAIR 25Y 46% 0,7L 1zdjęcie produktu BALBLAIR 25Y 46% 0,7L 2zdjęcie produktu BALBLAIR 25Y 46% 0,7L 3zdjęcie produktu BALBLAIR 25Y 46% 0,7L 4

cena: 1980.00 zł
DOSTĘPNOŚĆ 17 sztukCZAS WYSYŁKI do 48 godzinBRANDBALBLAIR
YEAR25Y
VOL%46
POJEMNOŚĆ0.7L
KRAJSzkocja
RODZAJSingle Malt
NA OKAZJEDla konesera

Dlaczego warto kupić whisky Balblair 25 years old?

  1. W pobliżu Balblair znajduje się monumentalny kamień zwany „Clach Biorach” („Ostry Kamień”), wzniesiony przez dawne plemię Piktów
  2. Debiutowała w 2019 roku wraz z nowym portfolio gorzelni
  3. Naprawdę przebogata whisky, pełna bardzo dojrzałych nut owocowych, pełna zapachów i smaków rajskiego ogrodu, śniadania na trawie oraz przepastnych wpływów znakomitej sherry
  4. Leżakuje przez 25 lat, najpierw w klasycznych beczkach po bourbonie, następnie w hiszpańskim dębie (beczki first fill sherry typu butt)
  5. Nie barwiona i nie filtrowana na zimno, butelkowana z podwyższoną mocą alkoholu 46% ABV
  6. Rzadki, koneserski bottling
  7. Złoty medal na International Wine & Spirit Competition w 2019 roku

John Ross i jego Rosses of Balnagowan

Gorzelnia Balblair powstała u schyłku XVIII wieku z inicjatywy Johna Rossa. To on na terenie farmy Rosses of Balnagowan założył zakład, którym kierował, wraz z synami i wnukami, aż do końca XIX wieku, a dokładniej 1895 roku. Wtedy to destylarnię Balblair przeniesiono o pół mili na północ tak, by mogła korzystać z pobliskiej linii kolejowej Wick-Inverness. W miejscu tym do dziś stoi i działa gorzelnia Balblair, w której to od 2019 roku powstaje niezwykła 25-letnia Balblair Whisky.

Przede wszystkim poszanowanie tradycji

25-letnia Balblair Whisky stanowi kwintesencję polityki, którą obrała sobie za cel gorzelnia Balblair. Bez pośpiechu, z poszanowaniem tradycyjnych metod, z estymą patrząc w przeszłość nie zapominając o przyszłości. 25-letnia Balblair Whisky to właśnie efekt wieloletnich starań i kilkudziesięcioletniej cierpliwości. 25-letnia Balblair Whisky to duma i perła w koronie zakładu Balblair.

Ćwierć wieku oczekiwania na szczyty perfekcji

25-letnia Balblair Whisky spędziła ćwierć wieku w beczkach z dębu amerykańskiego po Bourbonie i hiszpańskiego po sherry. Te drugie to beczki typu first fill, a więc po pierwszym napełnieniu. Naturalny kolor i brak filtracji na zimno, wraz z bardzo długim okresem leżakowania, sprawiają, że 25-letnia Balblair Whisky to nie tylko najwyższej klasy słodowa whisky. 25-letnia Balblair Whisky to jedna z najlepszych single malt whisky dostępnych obecnie na całym świecie w stałej sprzedaży.

Ambrozja i niebo na wyciągnięcie ręki

25-letnia Balblair Whisky jest niezaprzeczalnie jedną z najwspanialszych whisky, jakie powstały w zakładzie Balblair licząc od początków jego istnienia. Nos, smak i finisz powodują ekscytację na takim poziomie, że naprawdę długi czas musi upłynąć, aby o niej choćby na chwilę zapomnieć. W 25-letniej Balblair Whisky znajdziemy soczyste owoce sadu, cytrusy, świeże polne kwiaty, dużo słodyczy klonowego syropu, ciasteczka, pralinki, mnóstwo od-beczkowych historii plus znakomicie i w punkt zaznaczone przyprawy. Pączek z lukrem na finiszu sprawi, że 25-letnią Balblair Whisky wspominać będziemy latami…

Nos: Dojrzałe morele, lukrecja, kandyzowana cytryna, miód, wosk pszczeli, kwiaty polne, syrop klonowy, ciepłe gofry, wanilia, świeża dębina, skórzany fotel, preparat do mebli, odrobina ziemi, cynamonu, białego pieprzu

Smak: Czerwone jabłka, kwiaty, świeże liście i trawa, pikantne miodowe ciasteczka, placki z jabłek z cynamonem, pralinka czekoladowa, olejki cytrusowe, wilgotna gleba, ciemny dąb, skóra, tytoń, pieprz

Finisz: Pączki z lukrem i nadzieniem jabłkowym, pomarańcze, mleczna czekolada, anyż, cynamon, biały pieprz

Na szczególne, wyjątkowe chwile

25-letnia Balblair Whisky to pozycja, która uświetni te najbardziej wyjątkowe, nietuzinkowe i szczęśliwe chwile. Wyjątkowe rocznice, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia – tak, 25-letnia Balblair Whisky podkreśli ich unikatową wartość. Wartość nie dającą się oszacować, wartość, którą przynosi ze sobą czas, jego upływ i gros przemyśleń z tym związanych. Ze szklaneczką szkockiej 25-letniej Balblair Whisky wspomnienia z przeszłości nabiorą kolorytu, a każda przeżyta szczęśliwa chwila utrwali się w pamięci na kolejne dziesięciolecia naszego życia.

Potęga i moc jakości wyrażona pięknem opakowania

25-letnia Balblair Whisky to produkt wysoce ekskluzywny, co podkreśla także piękne, jedyne w swoim rodzaju opakowanie.

Pudełko, a w zasadzie obszerna, prostokątna skrzynia, w której znajdziemy butelkę 25-letniej Balblair Whisky, powleczone jest matowo-czarną skórą. Po prawej stronie znajdziemy mechanizm otwierający skrzynię – prawy bok jest wysuwany za pomocą czarnej, przytwierdzonej złotymi wkrętami, prowadnicy; w środku znajdziemy „okienko” ze złota ramką, w której umieszczono butelkę; warto dodać, że poniżej poziomu butelki, w ramce, znajdziemy wysuwaną szufladkę, w której umieszczono książeczkę z informacjami o gorzelni Balblair i samej 25-letniej Balblair Whisky. Mechanizm otwierający dodatkowo obwiedziony jest dookoła złotą nicią.

Sama skrzynia jest świetnym przykładem niewymuszonej elegancji i znakomitego smaku. Z przodu znajdziemy, od góry, etykietkę we wtłoczeniu w skórze w formie prostokąta z wpisanym rombem, obwiedzioną złotą ramką. Na czarnym tle, w centralnym miejscu, znajduje się biały napis „BALBLAIR” z szarymi cieniami dla każdej litery. Nad nim jest napis „EST 1790” z symbolem kamienia Piktów pośrodku, poniżej zaś napisy: „Distillery Co. Ltd.”, „Edderton” i „Scotland”. Ramka, symbol kamienia Piktów i napis „Distillery Co. Ltd.” pociągnięto mieniącym się złotym kolorem, resztę – matowo-złotym.

Na dole przedniej części pudełka wklejono prostokątną etykietkę, gdzie tło jest czarne, zaś po prawej stronie – białe z szarą ramką i szarymi poziomymi pasami w środku. Ta część po prawej ma orientację pionową, ku lewej, umieszczono na niej złoty podpis Johna MacDonalda (managera gorzelni Balblair) i informację (czarne litery), iż jest to właśnie podpis zatwierdzający tegoż. Pozostała część etykiety to, od góry, złoty napis „Highland Single Malt Scotch Whisky”, pod nim, pośrodku, zamknięty dwiema złotymi poziomymi liniami ze złotymi kropeczkami pod nimi, złoty napis „Aged 25 Years” (cyfra 25 ma złote cienie, nad i pod napisami „Aged” i „Years” są dwie złote poziome kreski, tło jest nadal czarne, ale mieni się charakterystycznymi „falami”). Pod dolnym złotym pasem matowo-złotte napisy: po lewej – pojemność butelki, pośrodku – wzmianka, że 25-letnią Balblair Whisky destylowano i butelkowano w gorzelni Balblair, po prawej – informacja o procentowej zawartości alkoholu 46% ABV.

Tylna część skrzyni pozbawiona jest etykiet. Mała, biała etykietka w formie naklejki z czarnymi napisami znajduje się na spodzie skrzyni i zawiera informacje techniczne wraz z tabelą wartości odżywczych 25-letniej Balblair Whisky oraz kodem kreskowym po prawej w orientacji pionowej, z przechyłem ku lewej stronie.

Na skrzyni chroniącej butelkę 25-letniej Balblair Whisky znajdziemy także tłoczenia – u góry wytłoczono napis „Aged 25 Years”, po lewej zaś (patrząc od przodu) napis „Balblair”. Oba napisy są wytłoczeniami w skórze.

Po prawej stronie (patrząc od przodu), na części zawierającej mechanizm otwierający pudełko, znajdziemy złotą metalową ramkę wpisaną w skórzaną otoczkę, gdzie wygrawerowano symbol kamienia Piktów – powtórzony w 17 poziomych rzędach po 11 symboli w każdym rzędzie.

Butelka 25-letniej Balblair Whisky zachowuje design zgodny z projektem odnoszącym się do całego range’u: jest masywna, choć nieco bardziej spłaszczona i smukła, niż młodsze wersje Balblair Whisky, korek jest nieco inny – czarny, ze złotym kołem, w którym wytłoczono symbol kamienia Piktów (pośrodku), na jego poziomie napis „EST (po lewej) i 1790” (po prawej stronie), naokół, u góry, „Balblair Distillery”, u dołu – „Edderton” i „Scotland”. Szyjkę chroni czarna „opaska” z 9 poziomymi wtłoczonymi pasami, zwieńczona czarną skórzaną zawieszką ze złotym kołem z wytłoczoną nań cyfrą 25.

Przednia część butelki to dwie etykietki, identyczne jak na przedniej części pudełka.

Tył butelki to, od góry, wygrawerowany w szkle symbol i układ identyczny jak na środku korka, na dole zaś – przezroczysta etykietka w postaci naklejki, z białymi napisami, gdzie znajdziemy techniczne informacje wraz z tabelą wartości odżywczych dla 25-letniej Balblair Whisky, po prawej zaś – pieczęć zakładu Balblair oraz kod kreskowy (czarne litery na białym tle, orientacja pionowa, ku lewej).

Dookoła dna (kształt jaja) wytłoczono w szkle napisy – „Est. 1790” i „Balblair Dstillery” (napisy te „podążają” od lewej górnej strony ku prawej i wracają ku lewej u dołu), w środku, we wgłębieniu – pojemność butelki (700 ml).

Whisky dla…aniołów

25-letnia Balblair Whisky stanowi nie lada gratkę dla fanów wybitnych oficjalnych bottlingów. Oczywiście – 25-letnia Balblair Whisky to produkt przede wszystkim koneserski, znakomicie nadający się także, pomimo, iż nadal produkowany, na inwestycję. Jednakowoż 25-letnia Balblair Whisky, nagrodzona przecież złotym medal na niezwykle prestiżowym International Wine & Spirit Competition w 2019 roku, to również doskonały pomysł na ekskluzywny prezent. Prezent dla kogoś, kto zasługuje, niczym…anioł, tylko na najlepsze!

Podobne whisky

zdjęcie produktu BALBLAIR 2005 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR 2005 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR | 46 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Everyday dram459.00 zł |
zdjęcie produktu BALBLAIR 2000 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR 2000 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR | 46 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Higher expectations690.01 zł |
zdjęcie produktu BALBLAIR 1999 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR 1999 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR | 46 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Dla konesera990.00 zł |
zdjęcie produktu BALBLAIR 1999 VINTAGE 46% 0,7L GB EDITION 2BALBLAIR 1999 VINTAGE 46% 0,7L GB EDITION 2BALBLAIR | 46 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Dla konesera990.00 zł |
zdjęcie produktu BALBLAIR 1990 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR 1990 VINTAGE 46% 0,7LBALBLAIR | 46 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Dla konesera1390.00 zł |

Promowane whisky

zdjęcie produktu BLACK BULL 12Y 50% 0,7LBLACK BULL 12Y 50% 0,7LBLACK BULL | 12Y | 50 | 0.7L | Szkocja | Blended | Higher expectations | Black Week 2023186.00 zł |
zdjęcie produktu HANKEY BANNISTER 21Y 40% 0,7LHANKEY BANNISTER 21Y 40% 0,7LHANKEY BANNISTER | 21Y | 40 | 0.7L | Szkocja | Blended | Higher expectations | Na prezent | Black Week 2023449.00 zł |
zdjęcie produktu TALISKER 10Y 45,8% 0,7L GBTALISKER 10Y 45,8% 0,7L GBTALISKER | 10Y | 45.8 | 0.7L | Szkocja | Single Malt | Everyday dram | Dymne i torfowe | Black Week 2023159.00 zł |
zdjęcie produktu STORK SMOKEY RYE 50% 0,5L STORK SMOKEY RYE 50% 0,5L STORK | 50 | 0.5L | Niemcy | Rye Whiskey | Everyday dram | Dymne i torfowe | Black Week 2023169.00 zł |
zdjęcie produktu COTSWOLDS BOURBON CASK 59,1% 0,7L GBCOTSWOLDS BOURBON CASK 59,1% 0,7L GBCOTSWOLDS | 59.1 | 0.7L | Anglia | Single Malt | Everyday dram | Black Week 2023299.00 zł |

Opinie

Strefa Klienta

Mapa SerwisuArtykuły o whisky

Informacje

Regulamin PlatformyRegulamin PełnomocnictwaPolityka prywatnościKlauzula informacyjna RODOOdstąpienie od umowy

Kontakt

biuro@kukunawa.pl FacebookKontaktO nas